Podróże online

Tematyczna witryna internetowa!

07
May

Skarby Danii

Skarby Danii
1 vote, 1.00 avg. rating (40% score)

Skarby Danii
Północna cześć Europy w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z większości krajów, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie ma tam raczej wielu godnych uwagi atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście stanowi jednak poważny błąd, bowiem same tylko kraje skandynawskie oferują tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Idealnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o niezwykle długiej historii, zatem sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie bardzo wiele godnych uwagi zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest zatem rewelacyjnym dowodem na to, że północna Europa także jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego nie jest ona szczególnie oddalona od Polski, zatem za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Categories: Turystyka